Przejdź do treści

Dropshipping – jak reklamować sklep internetowy?

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli logistycznych w e-commerce, dropshipping pozwala na sprzedaż produktów i prowadzenie sklepu internetowego, bez posiadania fizycznego magazynu. Zobacz, jak skutecznie reklamować i wypromować sklep internetowy w modelu logistycznym dropshippingu i sprawdź, jakie taktyki będą pomocne!

Jak wypromować swój sklep internetowy?

Promowanie sklepu internetowego w modelu dropshipping wymaga dobrania odpowiednich taktyk marketingowych. Warto przy tym uwzględnić marże oraz rentowność i sezonowość biznesu. W zależności od kategorii produktowych oferowanych przez nasz sklep oraz grupy docelowej, będziemy dobierać inne kanały dotarcia do nowych klientów.

Na początek rekomendujemy przeznaczenie środków na płatne kampanie reklamowe Google Ads i Facebook Ads oraz pozycjonowanie SEO sklepu. Reklama CPC pozwoli na szybkie dotarcie do potencjalnych klientów i generowanie konwertującego ruchu na stronie. Warto też zadbać o content marketing i SEO, tworząc wartościowe treści, które przyciągną użytkowników i zwiększą rozpoznawalność marki.

Nie zapominajmy też o Social Media oraz formatach lubianych przez naszych odbiorców (np. contencie video). Regularne publikowanie angażujących treści na Facebooku i Instagramie pomoże Ci zbudować wierną społeczność wokół Twojego sklepu.

Wyróżnienie sklepu w wyszukiwarce Google

Wyszukiwarka internetowa Google to najpopularniejsze narzędzie wyszukiwania informacji w Polsce i na świecie. Wyróżnienie się i dobra widoczność w Google to konieczność dla wszystkich firm działających w e-commerce. Aby wyróżnić swój sklep internetowy w wynikach wyszukiwania, musisz skupić się na dwóch głównych aspektach – organicznym pozycjonowaniu i płatnych kampaniach Google Ads.

Działania z zakresu SEO (ang. Search Engine Optimization) polegają na optymalizacji strony sklepy, aby była jak najlepiej widoczna w wynikach wyszukiwania na określone zapytania Warto jednak pamiętać, że pierwsze wymierne efekty mogą pojawić się po 6-12 miesiącach. Z tego względu rekomendujemy jednoczesną inwestycję w kampanię paid.

Reklamy Google Ads to właśnie kolejny skuteczny sposób na zwiększenie widoczności sklepu w wynikach wyszukiwania, wynikach produktowych, a nawet na innych stronach internetowych, dzięki sieci GDN (ang. Google Display Network). Dzięki Google Ads Twoje reklamy będą wyświetlać się na szczycie wyników wyszukiwania, co zwiększy szanse na przyciągnięcie nowych klientów. Warto też pamiętać o kampaniach remarketingowych, które pomogą dotrzeć do osób, które już zainteresowały się Twoją ofertą.

Marketing w dropshippingu

Skuteczny marketing w dropshippingu wymaga przemyślanej strategii, a przede wszystkim zrozumienia, kim są Twoi potencjalni klienci i jakie są ich potrzeby. Na tej podstawie możesz stworzyć bardziej spersonalizowane kampanie, które przyciągną uwagę użytkowników internetu. Pamiętaj jednak, że marketing to nie tylko reklama, lecz także budowanie relacji z klientami i dbanie o ich satysfakcję.

Pozycjonowanie sklepu internetowego w modelu dropshipping

Efektywne pozycjonowanie sklepu internetowego w modelu dropshipping to proces, wymagający cierpliwości i zaangażowania. Zacznij od analizy konkurencji i zidentyfikuj słowa kluczowe, interesujące z punktu widzenia Twojej branży.

Kolejny krok to zaplanowanie odpowiedniej architektury sklepu, a jeśli serwis już istnieje, to musisz zadbać o optymalizację SEO. Zoptymalizuj stronę pod kątem wybranych słów kluczowych, dbając m.in. o odpowiednie meta tagi, opisy produktów i kategorii, uzupełnienie ALT-ów w obrazkach, linkowanie wewnętrzne i treści na blogu. Ważnym elementem SEO sklepu internetowego jest również link building, czyli zdobywanie wartościowych linków prowadzących do Twojej strony.

Przeczytaj inspirujące wpisy na blogu LUMO

Zajrzyj na bloga, którego piszemy z wielką ochotą. Dowiedz się więcej o marketingu internetowym i odkryj jak docierać do użytkowników Internetu!

Jak kampania Google Ads może pomóc sklepowi internetowemu w modelu dropshipping?

Prowadzenie kampanii reklamowych Google Ads stanowi łatwy, szybki i skuteczny sposób na zwiększenie widoczności sklepu internetowego w modelu dropshipping w wynikach wyszukiwania. Dzięki reklamie w Google Twoje produktu i linki kierujące do sklepu, będą wyświetlać się na szczycie wyników wyszukiwania, co zwiększy szanse na przyciągnięcie nowych klientów.

Musisz mieć świadomość, że Google Ads pozwala Ci na bardzo precyzyjne targetowanie pod kątem zapytań i słów kluczowych wpisywanych przez użytkowników. Dzięki temu dotrzesz do osób, które są najbardziej zainteresowane Twoimi produktami. Kampanie Google są również elastyczne pod względem budżetu – możesz dopasować wydatki do swoich możliwości finansowych i monitorować efekty w czasie rzeczywistym. Pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach, przy ograniczonym budżecie, prowadzenie kampanii nie będzie efektywne.

Przeczytaj inspirujące wpisy na blogu LUMO

Zajrzyj na bloga, którego piszemy z wielką ochotą. Dowiedz się więcej o marketingu internetowym i odkryj jak docierać do użytkowników Internetu!

Facebook czy Instagram – jak wykorzystać social media?

Facebook i Instagram to jedne z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Należące do Meta kanały social media, oferują szerokie możliwości targetowania płatnych reklam Meta Ads, co umożliwia bardzo precyzyjne dotarcie do potencjalnych klientów.

Zarówno Facebook, jak i Instagram są też idealnym miejscem do prezentowania produktów w atrakcyjny sposób, dzięki czemu zbudujesz silną wizualną tożsamość marki. Warto korzystać z obu kanałów, aby maksymalnie zwiększyć zasięg i zaangażowanie użytkowników. Dzięki obecności w tych serwisach, możesz zgromadzić społeczność w jednym miejscu, budując przestrzeń do dwukierunkowej interakcji w komentarzach czy na grupie na Facebooku.

Przeczytaj inspirujące wpisy na blogu LUMO

Zajrzyj na bloga, którego piszemy z wielką ochotą. Dowiedz się więcej o marketingu internetowym i odkryj jak docierać do użytkowników Internetu!

Musisz również pamiętać, że obecnie media społecznościowe stały się ważnym kanałem obsługi klienta. Konsumenci lubią komunikować się z firmą poprzez czat i komunikatory, używając w tym celu właśnie powiązanego z Facebookiem Messengera, komunikatora WhatsApp czy wiadomości na Instagramie. Dobra obsługa klienta w tych kanałach z pewnością pomoże Ci budować nowe przewagi konkurencyjne i lepszy Customer Experience.

Pomożemy Ci reklamować sklep internetowy w modelu dropshipping!

Wiesz już, że skuteczne reklamowanie sklepu internetowego w dropshippingu, wymaga przeznaczenia czasu i środków na prowadzenie kampanii reklamowych Google Ads, pozycjonowanie organiczne w wyszukiwarce czy komunikację i obecność w media społecznościowych ekosystemu Meta.

Regularne publikowanie wartościowych treści, precyzyjne targetowanie reklam oraz jakościowa obsługa klienta to elementy, bez których rozwój w e-commerce jest praktycznie niemożliwy. Prowadzenie wspomnianych działań wymaga poświęcenia czasu oraz ogromnej wiedzy. Mamy świadomość, że przy ograniczonych zasobach czasowych, ciężko rozwijać własny sklep, bez zewnętrznego wsparcia. Dlatego chcemy Ci pomóc!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu działań marketingowych dla swojego sklepu internetowego, to skontaktuj się z nami! Zespół doświadczonych fachowców i pasjonatów e-commerce z agencji Lumo pomoże Ci w realizacji zyskownych kampanii reklamowych oraz pozycjonowaniu SEO sklepu. Zawsze zaczynamy od analizy Twojej sytuacji i przedstawiamy realne możliwości, bez owijania w bawełnę i przepalania budżetu na marketing.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu działań marketingowych dla swojego sklepu internetowego, to skontaktuj się z nami! Zespół doświadczonych fachowców i pasjonatów e-commerce z agencji Lumo pomoże Ci w realizacji zyskownych kampanii reklamowych oraz pozycjonowaniu SEO sklepu.


Porozmawiajmy o tym, jak rozwinąć
Twój biznes