Przejdź do treści

Kampania displayowa Display&Video 360 – czym jest i jak działa?

Dostęp do umiejscowień klasy premium czy emisja reklam w miejscach o dużej widoczności to jedne z wielu zalet DV360. W artykule pokażemy Ci, czym są i jak działają kampanie Display&Video 360, dostępne w ramach ekosystemu Google Marketing Platform.

Precyzyjne targetowanie odbiorców na podstawie różnych zbiorów danych, oszczędność czasu i środków czy dostęp do ogólnoświatowych giełd reklam oraz prawie 900 milionów witryn internetowych. Jeszcze dekadę temu wymagałoby to obecności w wielu systemach reklamowych. Dziś system Google pomaga Ci wyświetlać reklamy w kluczowych miejscach, bez potrzeby optymalizacji odseparowanych kanałów.

Czym jest usługa Display Video 360?

Usługa stanowi pomost między Tobą a firmami, oferującymi powierzchnie reklamowe w ramach systemu reklam programmatic. W przypadku DV360 masz do czynienia z zaawansowanym systemem marketingowym, łączącym w ramach platformy Google Marketing Platform takie usługi jak DoubleClick Bid Manager, Studio i Audience Center oraz Campaign Manager, a także zewnętrznych dostawców.

Dzięki holistycznemu podejściu do planowania i projektowania kampanii, Google DV360 oferuje Ci możliwość zarządzania wszystkimi kampaniami z jednego miejsca. W ramach Display & Video 360 możesz optymalizować reklamy programmatic i tworzyć harmonogram ich wyświetlania w czasie rzeczywistym. Możesz chociażby wyświetlić kreację, stosując skonfigurowane triggery – np. powiązane z emisją wydarzeń sportowych.

Co jeszcze wyróżnia usługę Display&Video 360? Dostęp do zasobów reklamowych klasy Premium – powierzchni digitalowych udostępnianych przez najlepszych nadawców i wydawców. Dzięki nim możesz tworzyć odmiany przekazu reklamowego skierowane do różnych odbiorców oraz grup docelowych – również do zamożnych konsumentów dysponujących największym potencjałem zakupowym.

Potrzebujesz kampanii Google Ads? Zobacz jak robimy to w LUMO

Z jakich modułów składa się usługa Display&Video 360?

System Google Ads w połączeniu z Display&Video 360 umożliwia Ci efektywne dotarcie do sprecyzowanej grupy docelowej z uwzględnieniem zainteresowań czy też intencji zakupowych. To także możliwość profesjonalnego zarządzania wieloma ścieżkami dotarcia do klienta za pomocą dostępnych komponentów, o których szerzej piszemy poniżej.

  • Kampania Google Display – element funkcjonalny działający w roli Campaign Managera. Jego rolą jest zarządzanie planem działań marketingowych. Pozwala na wyświetlanie wszystkich aspektów kampanii DV360 w jednym miejscu.
  • Lista odbiorców – służy do zarządzania odbiorcami reklamy i składa się z dwóch mniejszych elementów. Audience Profile Analysis, dzięki zaawansowanym metodom targetowania i optymalizacji pozwala na oszczędność czasu w grupowaniu odbiorców. Z kolei Activity Based Audience Builder umożliwia Ci efektywną analizę danych o użytkownikach oraz ich zachowaniu.
  • Insights – udostępnia Ci dane o kampanii i statystyki, umożliwiając monitorowanie wydatków oraz zasobów reklamowych. Dzięki niemu możesz śledzić stawki oraz optymalizować je w zakresie dostępnego budżetu. Opcja pozwala Ci też na bieżąco raportować wyniki.
  • Inwentarz – bardzo przydatny komponent, oferujący Ci możliwość zawierania kontraktów z wydawcami reklam oraz monitoring realizacji projektu. Ze względu na to, że DV 360 zapewnia Ci dostęp do powierzchni reklamowych i odbiorców udostępnianych przez firmy zewnętrzne (aż 80 giełd na całym świecie!), wspomniany element zabezpiecza Cię przed fraudem i wydawaniem budżetu na fikcyjne odsłony.
  • Moduł kreatywny – ostatni z wymienionych elementów pomaga Ci w tworzeniu szablonów dla reklam i kreatywnych formatów. Jest związany z programem Ad Canvas. Umożliwia zarządzanie dostępnymi zasobami wideo oraz obrazami, a w konsekwencji łatwy dobór do różnych grup docelowych.

W ramach dostępu do danych statystycznych – jako reklamodawca – zyskujesz również wgląd do ponad 140 wskaźników, dzięki którym możesz wyciągać jeszcze trafniejsze wnioski dotyczące działań marketingowych. Dzięki temu narzędziu kontrola stawek i optymalizacja wydatków na reklamę programmatic jest jeszcze bardziej efektywna!

Przeczytaj inspirujące wpisy na blogu LUMO

Zajrzyj na bloga, którego piszemy z wielką ochotą. Dowiedz się więcej o marketingu internetowym i odkryj jak docierać do użytkowników Internetu!

Jakie są zalety reklam programmatic od Google?

Możliwość korzystania z ogromnej bazy danych Google, synergia działań z Google Ads (Google AdWords) czy wiele nowatorskich opcji doboru grupy docelowej kreacji to zaledwie kilka korzyści, wynikających z wykorzystania Display & Video 360 w swojej strategii digital marketingu. Jakie jeszcze są zalety platformy reklam programmatic DV 360 od Google?

  • Łatwe zarządzanie i optymalizowanie kampanii w zakresie budżetu, dzięki statystykom.
  • Możliwość efektywnego zarządzania odbiorcami kampanii.
  • Wydajne kreowanie rozmaitych typów i formatów reklam programmatic.
  • Niezwykle proste i szybkie tworzenie czytelnych raportów.
  • Opcja wykluczenia targetu, co pomaga utrzymać kontrolę jakości kampanii.

Display & Video 360 to nowoczesna platforma DSP służąca do Programmatic Buying, czyli docierania do odbiorców w różnych miejscach w czasie rzeczywistym, dzięki wiedzy przekazywanej przez zewnętrznych dostawców o użytkownikach. Korzystając z DV 360, zwiększysz wartościowy ruch na stronie, wykorzystując umiejscowienia, pochodzące od najlepszych nadawców.

Przeczytaj inspirujące wpisy na blogu LUMO

Zajrzyj na bloga, którego piszemy z wielką ochotą. Dowiedz się więcej o marketingu internetowym i odkryj jak docierać do użytkowników Internetu!

Czy wiesz, jak wykorzystać kampanię Display&Video 360 w swojej strategii?

Usługa reklamowa Display&Video 360 w połączeniu z innymi narzędziami reklamowymi Google oferuje Ci ogromne możliwości w zakresie dotarcia do nowych klientów. Ogromne możliwości wymagają jednak dużego doświadczenia. Właśnie dlatego realizację kampanii Google DV 360 powinieneś zlecić zaufanej agencji. Zespół specjalistów będzie wiedział, jak najlepiej wykorzystać reklamy Google w Twojej strategii!

Jeżeli szukasz sprawdzonego partnera, który pomoże Ci uruchomić kampanię Display & Video 360, to skontaktuj się z nami! Zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie w strategicznym wykorzystaniu DV 360, Google Ads czy sieci Google Display Network.


Porozmawiajmy o tym, jak rozwinąć
Twój biznes