Przejdź do treści

Kody odpowiedzi HTTP a SEO – Infografika

Wielu webmasterów podczas optymalizacji lub pozycjonowania stron niejednokrotnie spotkało się z tajemniczymi kodami: 200, 301, 404, 503, itd. Jest to nic innego jak kody odpowiedzi HTTP, a ich prawidłowe zrozumienie może ułatwić rozwiązanie wielu problemów z witryną. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Co to takiego jest kod odpowiedzi HTTP? Podczas każdej próby odwiedzenia adresu URL (np. przez przeglądarkę internetową lub przez robota wyszukiwarki) wysyłane jest żądanie udostępnienia strony. Serwer WWW w odpowiedzi na żądanie zwraca kod odpowiedzi HTTP, który dostarcza informację na temat żądanej strony. Zapoznanie się z funkcjonowaniem protokołu HTTP i obsługiwanymi przez niego kodami może ułatwić zrozumienie niektórych błędów indeksowania.

Z naszego punktu widzenia najistotniejsze jest jednak informacja, w jaki sposób poszczególne kody odpowiedzi HTTP wpływają na pozycjonowanie? Prawidłowa analiza odpowiedzi serwera może bowiem przynieść rozwiązanie wielu problemów SEO. Infografika przedstawiona poniżej przedstawia działanie podstawowych kodów odpowiedzi HTTP.


Porozmawiajmy o tym, jak rozwinąć
Twój biznes